شکیبا شکیبا
11
1402/11/19

بوی تمیزی و پودری و صابونی

سلام دوستان گلم 

بعد از مدتها تست و جستجو در دنیای عطر فهمیدم  که از روایح صابونی و تمیزی متنفرم. یعنی بدم میاد که  بوی صابون یا لوازم ارایش بدم.حس مصنوعی و  سردرد اوری برام داره.و متاسفانه خیلی از عطرهایی که تست کردم  بوی صابونی داشت. اما هیچوقت نتونستم بفهمم چه نت و آکوردی میتونه چنین روایحی رو خلق کنه.

از دوستان عزیز میخوام راهنماییم کنن. امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید.

مهربد مهربد
1402/11/19

دوست خوبم درود و ارادت

مشک و لوندر عطرهارو صابونی میکنن و همینطور نت زنبق عطر رو پودری میکنه که اون حالت پودری بویی شبیه به لوازم ارایشی داره

(البته بوی مشک بیشتر حالت انیمالیک داره ولی کمی حس و حال صابونی هم میتونه داشته باشه.دلیل اصلی حالت صابونی لوندره

[EDITED] 1402/11/20 13:24
دانیال دانیال
1402/11/20

خیلی نت ها هستند ولی لوندر از اصلی هاشونه....

سلام و عرض ادب خانم شکیبا فکر میکنم لوندر این حس صابونی و تمیزی رو ایجاد میکنه که اتفاقا بوی آرامش بخشی هم داره، من قبلا علاقه به این بوی صابونی نداشتم اما مدتیست بسیار برام جذابه، شاید عطرهایی که شما تست میکنید رایحه سنگینی دارن و باعث سردرد میشن

شکیبا شکیبا
1402/11/20
در پاسخ به مهدی کنعانی :

سلام و عرض ادب خانم شکیبا فکر میکنم لوندر این حس صابونی و تمیزی رو ایجاد میکنه که اتفاقا بوی آرامش بخشی هم داره، من قبلا علاقه به این بوی صابونی نداشتم اما مدتیست بسیار برام جذابه، شاید عطرهایی که شما تست میکنید رایحه سنگینی دارن و باعث سردرد میشن

سلام اقا مهدی

اکثر عطرهایی که مرکباتی بودن  حس صابونی گرفتم ازشون. واس  این  سوال کردم. با اینکه لوندر  داخلش نبود.  شاید  هم  ترکیبات و دوز ترکیبات  باعث میشه. 

شکیبا شکیبا
1402/11/20
در پاسخ به دانیال :

خیلی نت ها هستند ولی لوندر از اصلی هاشونه....

سلام دانیال عزیز  سدر هم  میتونه  بوی صابونی  ایجاد کنه؟

شکیبا شکیبا
1402/11/20
در پاسخ به مهربد :

دوست خوبم درود و ارادت

مشک و لوندر عطرهارو صابونی میکنن و همینطور نت زنبق عطر رو پودری میکنه که اون حالت پودری بویی شبیه به لوازم ارایشی داره

(البته بوی مشک بیشتر حالت انیمالیک داره ولی کمی حس و حال صابونی هم میتونه داشته باشه.دلیل اصلی حالت صابونی لوندره

سلام مهربد جان

مشک رو  خودم  حدس میزدم ولی  توی بعضی عطرها  اصلا  برام  صابونی نیست. مثلا  نارسیسو رز  رو دارم  بوی مشکش  شیرین و خیلی  قشنگه که دلمو نزده. 

در مورد نت مرکباتی نظرت  چیه؟

Mercedes Mercedes
1402/11/20

لوندر یا همون اسطوخودوس

زنبق

گاهی اوقات وتیور

چوب صندل سفید 

شکیبا شکیبا
1402/11/20
در پاسخ به Mercedes :

لوندر یا همون اسطوخودوس

زنبق

گاهی اوقات وتیور

چوب صندل سفید 

مرسی   نمیدونستم🌹😘

مهربد مهربد
1402/11/21
در پاسخ به شکیبا :

سلام مهربد جان

مشک رو  خودم  حدس میزدم ولی  توی بعضی عطرها  اصلا  برام  صابونی نیست. مثلا  نارسیسو رز  رو دارم  بوی مشکش  شیرین و خیلی  قشنگه که دلمو نزده. 

در مورد نت مرکباتی نظرت  چیه؟

درود و ارادت

نه مرکبات نمیتونه چنین حالتی رو ایجاد کنه،البته گاها روایح سبز هم میتونن چنین حسی رو القا کنن،چیزی که برای مثال در امواژ بیچ هات شاهدش هستیم که هیچ نت صابونی نداره ولی روایح سبز چنین حالتی رو القا میکنن

سلام . آلدهیدها همیشه بوی صابون ایجاد می کنند . نت های دیگه که دوستان عزیز اشاره کردند گاهی اوقات .

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟