sahar Ruzbahani sahar Ruzbahani
9
1403/05/18

تشخیص اصل از فیک

سلام وقت به خیر من خیلی تازه وارد در دنیای عطر و آماتور هستم. میخواستم بدونم چطور میتونم عطر اصل رو از عطر فیک تشخیص بدم ؟ به عنوان مثال وقتی از عطری خوشم میاد و به خاطر هزینه یا قیمتش بخوام تستر یا انباکسش رو تهیه کنم آیا راهی هست که متوجه بشم اون تستر یا آنباکس شده اورجینال هستند یا فیک؟ (به غیر از شکل ظاهری باتل*) و یک سوال دیگه که برام پیش اومده این هست که امکان اینکه شیشه عطر خالی رو با اسانس های گرمی همون عطر پر کنند و بفروشند هست یا خیر؟ با تشکر از همه دوستان🌺

Ali Ali
1403/05/18

سلام دوست عزیز

ساده ترین روش اینه که از جای معتبر خرید کنید. اگه از جای معتبر خرید کنید هم از اصل بودن مطمئن میشید هم دیگه اسانس های گرمی رو داخل شیشه اصلی نمیریزن

مهربد مهربد
1403/05/18

سلام

تشخیص عطر فیک از اورجینال بسیار سخته و حرفه ای ترین افراد هم گاهی قادر به انجامش نیستن

همونطور که علی عزیز هم اشاره کرد،بهترین راه اینه که از جای معتبر خریدتون رو انجام بدید

تو یوتیوب مقایسه عطر فیک و اصل هست جستجو کنید پیدا میکنید 

در پاسخ به Ali :

سلام دوست عزیز

ساده ترین روش اینه که از جای معتبر خرید کنید. اگه از جای معتبر خرید کنید هم از اصل بودن مطمئن میشید هم دیگه اسانس های گرمی رو داخل شیشه اصلی نمیریزن

ممنونم.🙃

در این حد میدونستم که باید از جای مطمئن خرید کنم.

ولی خب قیمتها خیلی بالاست و جاهایی رو بهم پیشنهاد دادند که بدون جعبه و با قیمت خیلی کمتر میفروختند و رایحه ها کاملا شبیه بودند و من چون اطلاعات نداشتم خرید نکردم و با تحقیق و صحبت هایی که از دیروز داشتم متوجه شدم واقعااااا خرید نکنم بهتر هست و خیالم راحت تر.

باز هم متشکرم از پاسخگویی تون 🏵

در پاسخ به مهربد :

سلام

تشخیص عطر فیک از اورجینال بسیار سخته و حرفه ای ترین افراد هم گاهی قادر به انجامش نیستن

همونطور که علی عزیز هم اشاره کرد،بهترین راه اینه که از جای معتبر خریدتون رو انجام بدید

سلام 

ممنونم...بله دقیقااا  درست میفرمایید. با چند تا متخصص تو این حوزه صحبت کردم و ویدئو ها رو تو یوتیوب دیدم و متوجه شدم که اصلا تشخیصش کار من نیست و هر چیزی ممکنه.

ممنون از توجه تون🌸

در پاسخ به امیر علوانی :

عطر لیبره ایو سن لورن رو میخواستم و ساکریفایس (که به غیر از کپی ایرانی کپی دیگه ای هم داشته یا نه ) 

ایو سن لورن رو فهمیدم که اصلا تشخیصش کار من نیست چون با یه اختلاف قیمت فاحش در حد 4 میلیون کمتر بدون جعبه اش رو پیشنهاد دادند.

ولی برای ساکریفایس که یه عطر اماراتی هست ویدئو خاصی پیدا نکردم.اون هم تفاوت بدون جعبه اش و به گفته خودشون اماراتی 50 درصد بود.

در پاسخ به امیر علوانی :

و یک سری از عطرها هستند که انگار فیک ندارند یا من اطلاع ندارم که دارند مثل ماریا کری فور اور که خیلی دنبالش بودم این مدت و عطرافشان ناموجود شده بود.جای معتبر دیگه ای هم موجود نداشتند و برای همین میگم اگه فیکش موجود بود الانحداقل از یه جایی سر و کله اش پیدا میشد ولی انگار بعضی عطرها یا به خاطر نوع باتل یا ترکیب عطر نمیتونند در بیارند و برای تولیدکننده نمیصرفه که بخواد تولیدش کنه. و یکی هم عطر ورساچه دیلان تورکیوز بود که میخواستم اما هیچ جا نداره به غیر از عطرافشان خیلی جالبه که مینیتاوری های دیلان بلو رو ایران زده و شاید حتی های کپی اش هم موجود باشه ولی دیلان تورکیوز رو هر کسی ازش نداره🌺🍃

مهربد مهربد
1403/05/19

سلام

همه عطرها فیک دارن خیالتون راحت :))

و اینکه تمام پیج ها و سایتهایی که عطر بدون جعبه میفروشن،فیک فروشن

در پاسخ به مهربد :

سلام

همه عطرها فیک دارن خیالتون راحت :))

و اینکه تمام پیج ها و سایتهایی که عطر بدون جعبه میفروشن،فیک فروشن

😲 واااقعااااا ؟؟؟؟؟

این روزها با شنیدن هر توصیه ای یاد حرف یه  آقای عطر فروش قدیمی می افتم که بهم گفت : اوضاع خیلی بدتر از اون چیزیه که شما فکر میکنی 😁

واقعااا انگار همینطوره🤭

ممنون از راهنمایی تون💐

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟