CallMeAmir CallMeAmir
13
1403/05/29

ورود به دنیایِ ادکلن

سلام دوستان

من درحال حاضر متاسفانه بشدت اطلاعات کمی نسبت به دنیایِ عطر و ادکلن ها دارم اما بشدت به این مبحث علاقه مندم و خیلی تمایل دارم که بیشتر بشناسم و ورود کنم به این مبحث ؛ عزیزانی که تجربه بالایی دارن و شروع این راه رو بهتر از بنده میدونن لطفا راهنمایی کنن که از ابتدا چکار باید کرد و چه مقالات و مطالب و... نسبت به این موضوع موثر و میتونم برای شروع فرآیند از اون استفاده کنم. بوس :)))

مهربد مهربد
1403/05/29

دوست خوبم سلام

سعی کنید فقط دکانت بگیرید و تست کنید.اروم اروم تجربتون بالاتر میره و سلیقه خودتون رو خواهید شناخت

شهرزاد شهرزاد
1403/05/29

مهم ترین کار اینه که یه اکانت توی فرگرنتیکا Fragrantica باز کنید. یه چیزی فیس بوک مخصوص عطر هست. توش مینویسید که چه عطرهایی رو دارید و یا داشتید یا میخواید داشته باشید. بعد هر عطری یه پیج داره که کلی ریویو و کامنت درباره ش نوشتن آدما. برید نقدهایی که آدمها درباره عطرهای مورد علاقه تون نوشتن رو بخونید و نت هاش رو ببینید. عطرافشان هم تقریبا ورژن فارسی همین fragrantica هست

آرامیس آرامیس
1403/05/29

با سلام ، بهتره اول اطلاعات و تجربه درباره مفاهیم اولیه داشته باشین مثل طبع عطرها مثلا عطر گرم ، سرد ، معتدل بعد سراغ طعم عطرها برین مثل شیرین ، تلخ ، ترش و .. برای این تجربه هم از توصیفات عطرها لیست بردارین و تست بفرمایین مثلا عطرهای گرم لیستی از عطرهای معتدل و لیستی از عطرهای خنک همچنین عطرهای ترش ، شیرین و تلخ جداگانه تست بفرمایین توی فروشگاه ها و یا با خرید دکانت ، بعد از این مرحله سراغ عناصر برین اول عناصر که شناخته شده هستن و مبتدی ترین مشام ها هم متوجه اون عنصر میشن مثل رایحه وانیل ، رایحه مرکبات و .. لیستی از عناصر شناخته شده درست کنین و تست بفرمایین  بعد از یک مدت  سراغ عناصر خاصتر برین مثلا آمبر ، چرم ، عود و ... برای هر عنصر هم یک لیست تهیه کنین و تست بفرمایین بعد یک مدت مشامتون کم کم عناصر رو توی هر عطری میتونه تفکیک کمه گرم و سردی یا طعم و راحت تشخیص میدین و بقیه هم تجربه است دیگه کار خاصی نمیخواد انجام بدین بعد این گذار فقط با بو کردن عطرهای مختلف مهارت زیادی پیدا میکنین

CallMeAmir CallMeAmir
1403/05/29
در پاسخ به مهربد :

دوست خوبم سلام

سعی کنید فقط دکانت بگیرید و تست کنید.اروم اروم تجربتون بالاتر میره و سلیقه خودتون رو خواهید شناخت

خیلی ممنون ام ازت دوست خوبم.

میشه بفرمایید که دکانت های اورجینال و با کیفیت رو از چه شاپی تهیه میکنید؟ و برای پیشنهاد لطفا چند تا نمونه مد نظر رو از عطر های پایه بنویسید تا اول اونها رو تهیه کنم. ممنون

CallMeAmir CallMeAmir
1403/05/29
در پاسخ به شهرزاد :

مهم ترین کار اینه که یه اکانت توی فرگرنتیکا Fragrantica باز کنید. یه چیزی فیس بوک مخصوص عطر هست. توش مینویسید که چه عطرهایی رو دارید و یا داشتید یا میخواید داشته باشید. بعد هر عطری یه پیج داره که کلی ریویو و کامنت درباره ش نوشتن آدما. برید نقدهایی که آدمها درباره عطرهای مورد علاقه تون نوشتن رو بخونید و نت هاش رو ببینید. عطرافشان هم تقریبا ورژن فارسی همین fragrantica هست

ممنون دوست عزیز.

درود

دنبال دردسر نگرد. سالي دو شيشه بخر استفاده كن و وارد اين باتلاق نشو

بعدا برام دعا ميكني 😉

مهربد مهربد
1403/05/30
در پاسخ به CallMeAmir :

خیلی ممنون ام ازت دوست خوبم.

میشه بفرمایید که دکانت های اورجینال و با کیفیت رو از چه شاپی تهیه میکنید؟ و برای پیشنهاد لطفا چند تا نمونه مد نظر رو از عطر های پایه بنویسید تا اول اونها رو تهیه کنم. ممنون

سلام به روی چشم

اجازه بدید موجودی هارو ببینم لیست میکنم میفرستم خدمتتون

CallMeAmir CallMeAmir
1403/05/30
در پاسخ به آرامیس :

با سلام ، بهتره اول اطلاعات و تجربه درباره مفاهیم اولیه داشته باشین مثل طبع عطرها مثلا عطر گرم ، سرد ، معتدل بعد سراغ طعم عطرها برین مثل شیرین ، تلخ ، ترش و .. برای این تجربه هم از توصیفات عطرها لیست بردارین و تست بفرمایین مثلا عطرهای گرم لیستی از عطرهای معتدل و لیستی از عطرهای خنک همچنین عطرهای ترش ، شیرین و تلخ جداگانه تست بفرمایین توی فروشگاه ها و یا با خرید دکانت ، بعد از این مرحله سراغ عناصر برین اول عناصر که شناخته شده هستن و مبتدی ترین مشام ها هم متوجه اون عنصر میشن مثل رایحه وانیل ، رایحه مرکبات و .. لیستی از عناصر شناخته شده درست کنین و تست بفرمایین  بعد از یک مدت  سراغ عناصر خاصتر برین مثلا آمبر ، چرم ، عود و ... برای هر عنصر هم یک لیست تهیه کنین و تست بفرمایین بعد یک مدت مشامتون کم کم عناصر رو توی هر عطری میتونه تفکیک کمه گرم و سردی یا طعم و راحت تشخیص میدین و بقیه هم تجربه است دیگه کار خاصی نمیخواد انجام بدین بعد این گذار فقط با بو کردن عطرهای مختلف مهارت زیادی پیدا میکنین

ممنونم ازتون دوست عزیز ام 

اگر براتون مقدور هست لطف کنید یک لیست از ادکلن هایی که بوی بیسیک و پایه دارن رو معرفی کنید تا از اونها شروع کنم و کم کم به ترکیبات پیچیده تر آشنا بشم. پیشاپیش ممنون.

CallMeAmir CallMeAmir
1403/05/30
در پاسخ به سالار كلوچه :

درود

دنبال دردسر نگرد. سالي دو شيشه بخر استفاده كن و وارد اين باتلاق نشو

بعدا برام دعا ميكني 😉

سلام دوست عزیز قطعا باتلاقی که فرمودید در دنیای بی پایان عطر و ادکلن وجود داره اما بنده بیشتر به دنبال یافتن سلیقه خودم و وجود اطلاعاتی پایه و بیسیک از ادکلنها و ... هستم نه بیشتر :))))

فرهاد فرهاد
1403/05/30

سلام دوست عزیز

جدا بهترین راه و پیشنهاد رو آقا سالار کلوچه داد بهت.

اما اگه میخوای وارد این حوزه شی:

1- اول هدفت رو مشخص کن که برا چی میخوای عطرهای مختلف رو تست کنی؟

2- چقدر میتونی هزینه کنی؟ هم برای تست و شروع کار و هم اینکه بعدا اگه عطرهای دلخواهت رو پیدا کردی چقدر در سال میتونی هزینه عطر بدی؟

مورد 2 خیلی خیلی مهمه چون راه رو خیلی برات کوتاه و مشخص میکنه (چون اگه بودجه ات کمه از اول باید بری دنبال عطرهای دیزاینری و کپی. اگه بودجه ات مناسبه میتونی از دیزانری های متوسط رو به بالا و حتی نیش های ارزون رو تست کنی. اگه محدودیت  بودجه نداری از اول برو دنبال نیش های خیلی با کیفیت و...)

3- بعد از اینکه هدف و بودجه ات رو مشخص کردی. باید بگردی لاین عطرهای مورد علاقه ات رو پیدا کنی (که دایره تست و انتخابت رو محدود کنی و دیگه برای لاین هایی که مورد علاقه ات نیست بیخودی تست و هزینه نکنی) مثلا یکی از کارهای امبری معروف یا چرمی، یا تنباکویی و .. رو تست کنی ببین اصلا کلیت رایحه و اون لاین رو دوست داری یا نه

4- بعد انتخاب لاین ها، توی فرگانتیکا و عطرافشان بگرد و بهترین عطرهای لاین مورد علاقه ات رو پیدا کن و نظرات کاربرا رو بخون (خیلی به اینستاگرام و تبلیغات اش توجه نکن)

5- بعد انتخاب عطر مورد نظرت، دکانت یا سمپل اش رو از فروشگاه معتبر (عطرافشان_ ت.ی.ا.م.ی.ت.و _ ع.ط.ر ام.ی.ن _ پ.رف.ی.و.م ش.ا.پ.ی.ن.گ _ ر.ی.ح.ا_ پ.رف.یو.م ل.ن.د کرمان، و...) بگیر. بعد در شرایط مختلف دمایی، روی پوست و روی لباس و... تست کن.

6- بعد انتخاب عطر مورد سلیقه ات از فروشگاه های معتبر (توی مورد 5 معرفی شد) خرید کن

موفق باشی

[EDITED] 1403/05/30 14:39
اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟