CallMeAmir CallMeAmir
13
1403/05/29

ورود به دنیایِ ادکلن

سلام دوستان

من درحال حاضر متاسفانه بشدت اطلاعات کمی نسبت به دنیایِ عطر و ادکلن ها دارم اما بشدت به این مبحث علاقه مندم و خیلی تمایل دارم که بیشتر بشناسم و ورود کنم به این مبحث ؛ عزیزانی که تجربه بالایی دارن و شروع این راه رو بهتر از بنده میدونن لطفا راهنمایی کنن که از ابتدا چکار باید کرد و چه مقالات و مطالب و... نسبت به این موضوع موثر و میتونم برای شروع فرآیند از اون استفاده کنم. بوس :)))

فرهاد فرهاد
1403/05/30

سلام دوست عزیز

جدا بهترین راه و پیشنهاد رو آقا سالار کلوچه داد بهت.

اما اگه میخوای وارد این حوزه شی:

1- اول هدفت رو مشخص کن که برا چی میخوای عطرهای مختلف رو تست کنی؟

2- چقدر میتونی هزینه کنی؟ هم برای تست و شروع کار و هم اینکه بعدا اگه عطرهای دلخواهت رو پیدا کردی چقدر در سال میتونی هزینه عطر بدی؟

مورد 2 خیلی خیلی مهمه چون راه رو خیلی برات کوتاه و مشخص میکنه (چون اگه بودجه ات کمه از اول باید بری دنبال عطرهای دیزاینری و کپی. اگه بودجه ات مناسبه میتونی از دیزانری های متوسط رو به بالا و حتی نیش های ارزون رو تست کنی. اگه محدودیت  بودجه نداری از اول برو دنبال نیش های خیلی با کیفیت و...)

3- بعد از اینکه هدف و بودجه ات رو مشخص کردی. باید بگردی لاین عطرهای مورد علاقه ات رو پیدا کنی (که دایره تست و انتخابت رو محدود کنی و دیگه برای لاین هایی که مورد علاقه ات نیست بیخودی تست و هزینه نکنی) مثلا یکی از کارهای امبری معروف یا چرمی، یا تنباکویی و .. رو تست کنی ببین اصلا کلیت رایحه و اون لاین رو دوست داری یا نه

4- بعد انتخاب لاین ها توی فرگانتیکا و عطرافشان عطرهای لاین مورد علاقه ات رو پیدا کن و نظرات کاربرا رو بخون (خیلی به اینستاگرام و تبلیغات اش توجه نکن)

5- بعد انتخاب عطر دکانت یا سمپل اش رو از فروشگاه معتبر (عطرافشان_ ت.ی.ا.م.ی.ت.و _ ع.ط.ر ام.ی.ن _ پ.رف.ی.و.م ش.ا.پ.ی.ن.گ _ ر.ی.ح.ا_ پ.رف.یو.م ل.ن.د کرمان، و...) بگیر. بعد تست در شرایط مختلف دمایی، روی پوست و روی لباس و...

6- بعد انتخاب عطر مورد سلیقه ات از فروشگاه های معتبر (توی مورد 5 معرفی شد) خرید کن

موفق باشی

CallMeAmir CallMeAmir
1403/05/30
در پاسخ به فرهاد :

سلام دوست عزیز

جدا بهترین راه و پیشنهاد رو آقا سالار کلوچه داد بهت.

اما اگه میخوای وارد این حوزه شی:

1- اول هدفت رو مشخص کن که برا چی میخوای عطرهای مختلف رو تست کنی؟

2- چقدر میتونی هزینه کنی؟ هم برای تست و شروع کار و هم اینکه بعدا اگه عطرهای دلخواهت رو پیدا کردی چقدر در سال میتونی هزینه عطر بدی؟

مورد 2 خیلی خیلی مهمه چون راه رو خیلی برات کوتاه و مشخص میکنه (چون اگه بودجه ات کمه از اول باید بری دنبال عطرهای دیزاینری و کپی. اگه بودجه ات مناسبه میتونی از دیزانری های متوسط رو به بالا و حتی نیش های ارزون رو تست کنی. اگه محدودیت  بودجه نداری از اول برو دنبال نیش های خیلی با کیفیت و...)

3- بعد از اینکه هدف و بودجه ات رو مشخص کردی. باید بگردی لاین عطرهای مورد علاقه ات رو پیدا کنی (که دایره تست و انتخابت رو محدود کنی و دیگه برای لاین هایی که مورد علاقه ات نیست بیخودی تست و هزینه نکنی) مثلا یکی از کارهای امبری معروف یا چرمی، یا تنباکویی و .. رو تست کنی ببین اصلا کلیت رایحه و اون لاین رو دوست داری یا نه

4- بعد انتخاب لاین ها توی فرگانتیکا و عطرافشان عطرهای لاین مورد علاقه ات رو پیدا کن و نظرات کاربرا رو بخون (خیلی به اینستاگرام و تبلیغات اش توجه نکن)

5- بعد انتخاب عطر دکانت یا سمپل اش رو از فروشگاه معتبر (عطرافشان_ ت.ی.ا.م.ی.ت.و _ ع.ط.ر ام.ی.ن _ پ.رف.ی.و.م ش.ا.پ.ی.ن.گ _ ر.ی.ح.ا_ پ.رف.یو.م ل.ن.د کرمان، و...) بگیر. بعد تست در شرایط مختلف دمایی، روی پوست و روی لباس و...

6- بعد انتخاب عطر مورد سلیقه ات از فروشگاه های معتبر (توی مورد 5 معرفی شد) خرید کن

موفق باشی

فرهاد عزیز سلام 

یک دنیا ممنون بابت توضیح کاملی که ارائه دادی.

شاید بشه گفت دقیقا دنبال همین (رودمپ) بودم و پیام شما واقعا خیلی کمک ام کرد مجدد تشکر میکنم و امیدوارم موفق باشی.

مهربد مهربد
1403/05/31

سلام

عطرهایی که مینویسم چندان پیچیده نیستن و برای شروع مسیر مناسب هستن.راستی همشون رو ت.ی.ا.م.ی.ت.و موجود داره

استرانگر ویت یو توباکو

نیشانه حاجیوات ایکس

ژان پل گوتیه له میل الکسیر

ژیوانژی جنتلمن ریزرو پرایو

دیور هوم پارفوم

امبرلدر پارفوم

گرلن لهوم ایدل اکستریم

جز کلاب

روزندو متئو ۵

اکوا دی جیو پروفوندو

زرجوف ناکسوس

پگاسوس