لطفااااا کمک کنید دوستان عطرباز :)

سلام دوستان عزیزم روزتون بخیر و امیدوارم حال دلتون خیلی خوب باشه. راستش من 26 سالمه و تاحالا تجربیات خیلی زیادی از دنیای عطر نداشتم ولی چند تا عطر مثل فاکینگ فابیولس و توسکان لدر و کرید اونتوس و یه چند تای دیگه رو تست کردم صرفا و خوشم اومده البته بعید میدونم اونا هیچ کدوم اصل بوده باشن. اما الان راستش دنبال خریدن 3 تا یا 2 تا عطر خوب هستم و با چرخیدن و خوندن نظرات شما عزیزان و راهنمایی گرفتن از چندتا از دوستام چندتا عطر رو گزینش کردم که از بینشون انتخاب کنم. که

1_ساواج الکسیر

Sauvage Elixir #دیور ساوج (ساواج) الکسیر Sauvage Elixir 

2_ساواج دیور

Dior Sauvage #دیور ساوج (کریستین دیور ساواج) Dior Sauvage 

3_تامفورد فاکینگ فابیولس

F**king Fabulous #تام فورد فاکینگ فابولوس F**king Fabulous 

4_دیور هوم اسپورت

Dior Homme Sport #دیور هوم اسپرت Dior Homme Sport 

5_اورتو پاریسی مگاماره

Megamare #اورتو پاریسی مگاماره ( مگامار ) Megamare 

6_دیور هوم اینتنس

Dior Homme Intense #دیور هوم اینتنس Dior Homme Intense 

7_تامفورد توسکان لدر

Tuscan Leather #تام فورد توسکان لدر Tuscan Leather 

8_تق هرمس

Terre d'Hermes Parfum #تق هرمس پرفیوم (تغ دی هغمس پارفوم) Terre d'Hermes Parfum 

9_مارلی هالتین (یا هالتان)

Haltane #پارفومز د مارلی هالتین ( هالتان ) Haltane 

10_بلو د شنل

Bleu de Chanel EDP #شنل بلو ادو پرفیوم Bleu de Chanel EDP 

11_لالیک انکر نویر

Encre Noire #لالیک انکر نویر (لالیک مشکی) Encre Noire 

12_کرید اونتوس

Aventus #کرید اونتوس مردانه Aventus 

13_مارلی گرینلی

Greenley #پارفومز د مارلی گرینلی Greenley 

14_ایو سن لورن وای

Y Eau de Parfum #ایو سن لورن وای ادو پرفیوم Y Eau de Parfum 

15_جیورجیو آرمانی امپریو آرمانی استرانگر ویت یو

Emporio Armani Stronger With You #جیورجیو آرمانی امپریو آرمانی استرانگر ویت یو Emporio Armani Stronger With You 

16_آرماف کلاب د نویت اینتنس

Club de Nuit Intense for men #آرماف کلاب د نویت اینتنس مردانه Club de Nuit Intense for men

اسم اون عطر هاست (ببخشید یکم تعدادشون زیاده:)) فقط بزرگترین مشکلم اینه دانشجوام و متاسفانه :(( پول زیادی ندارم که برم اصل اینهارو بخرم برای همین خیلی دنبال نسخه های شرکتی اماراتی اینها گشتم اما متاسفانه خیلی زیاد بودن و دیدم اکثرا میگن هر کدوم از عطر هارو یک شرکت خوب میرنه و قاعده کلی نداره و منم از بین برند های شرکتی الحمبرا و فرگرنس ورد و اللطافه و روونا و جانوین و ریو کالکشن و رصاصی رو میشناسم. پس لطفا لطفا راهنماییم کنید از هر عطری که گفتم کدوم برند شرکتی مناسب تره و شما پیشنهادتون چیه به من. من شخصا عطر های خیلی شیرین رو دوست ندارم اما مثلا کرید اونتوس با اینکه یکم شیرین هست اما خیلی دوستش دارم. ببخشید تروخدا میدونم خیلی شد ولی لطفا هرجوری که میتونید بهم کمک کنید:)) ممنونم ازتون دوستان عطرباز عزیز:)

Pooria Pooria
1403/06/09
در پاسخ به اشکان جلودار :

سلام پوریا عزیز

اول از همه خیلی ازت ممنونم که وقت گذاشتی و جواب دادی و راهنمایی کردی.

اما چندتا سوال دارم

ایو سن لوران وای رو خیلی مایلم بگیرم و نظر تو بیشتر روی کدوم یکی از الحمبرا یا فرگرنس یا شیخ شیوخ لطافه پیشنهاد میدی؟

لاین فرنچ اونیو که ازش تعریف کردی در مورد بقیه عطر هایی که اسمشون رو گفتم محصولی منتشر نکرده؟ 

راستش خیلی هم به فاکینگ فبیولس علاقه پیدا کردم ولی نمیدونم کدوم شرکتی خوبشو میزنه؟!

قربانت عزیزم

وای پیشنهاد دادنش سخت هست که بگم کدوم بهتره، اگر خودت تست کنی بهتر هست. ولی یوتوبرهای خارجی اکثریت شیخ الشیوخ رو بهتر میدونستن و زیاد مثل برندهای دیگه خطی نیست.

تام فورد ها رو هم امتحان نکردم که با قطعیت بگم.

فرنچ اونیو کارهاش تازه داره وارد میشه و کم یاب هست و بین لیستی که گفتی همون ها رو آشنایی دارم.

Ramz Lattafa Silver #لطافه رمز لطافه سیلور Ramz Lattafa Silver 

کلون اولترامال هست و خیلی پربازخورد و با کیفیت و مناسب تمام فصول. من نسبت به لیستی که گفتی ترجیح میدم.

اگر به هوم اینتنس علاقه داری لطافه یه کار به اسم لا کلکسیون د انتیک ۱۸۸۶ داره که ۲۰ میل با قیمت ۲۵۰ موجود هست و برام از دیور جذاب تر هست. 

Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée #جیونچی جنتلمن ادو پرفیوم ریزرو پرایو Gentleman Eau de Parfum Reserve Privée 

هم در سبک هوم اینتنس هست ولی شیک تر و میتونی مطمئن باشی کمتر کسی استفاده میکنه.

الان که اینارو مینوشتم گفتم کاش من هم زمان دانشجویی با اینها اشنا بودم

در پاسخ به شهرزاد :

من خیلی جدی توصیه میکنم به جای اینکه چندین عطر شرکتی بخرین یه دونه اصل بخرین. همون آرماف کلاب دو نویی اینتنس عالیه برای همه موقعیتها. (من آرماف و لطافه رو شرکتی حساب نمیکنم.) ورژن پیور پرفیوم یا پرفیوم رو بخرید که ماندگاریش هم خوب باشه. ادوتوالت شنیدم پایینه. لطافه اسد هم اینجا خیلی تعریفش رو میکنن ولی به نظر من واقعا عطر سنگینیه و اونقدرها خفن نیست. کسی نمیپرسه وای عجب عطری زدی. جادوی ساواژ دیور توش غایبه. Stronger with you آرمانی رو هم من واقعا عاشقش هستم. توصیه میشه برای موقعیتهای رومانتیک، اگر طرفتون اهل عطر شیرین باشه. (اگر خنک، همون آرماف عالیه. در واقع آرماف برای هر موقعیتی عالیه.)

سلام شهرزاد عزیز خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتی و جواب دادی. اتفاقا خیلی نظرم به کلاب د نویت جلب شده احتمالا حتما میگیرمش :))

طلافه اسد رو بو کردم حقیقتا خوب بود ولی نه خیلی و به نظرم به ساواج خیلی نزدیک نبود و ساواج واقعا عالیه.

دوست دارم در کنار کلاب د نویر یه عطر دیگم بگیرم ولی نمیدونم چی و از چه شرکتی؟!

نظرتو در مورد دیور هوم اینتنس هم میگی لطفا؟

راهنماییم کن لطفا برای قرار های دونفره چی بگیرم بهتره و از چه برندی؟! 

شنیدم رصاصی و فرنچ اونیو و جی پارلیس هم شرکت های خوبی هستند. استرانگر ویت یو رو از چه برندی بگیرم که خوب باشه مشابهش حداقل؟! 

ممنون ازت شهرزاد

در پاسخ به Ali :

دروغ چرا؛ من اسپورت رو تست نکردم اما با توجه به نظراتی که شنیدم انگارا عطر سبکیه. اینکه چرا پیشنهاد ندادم به این دلیله که چون شما تقریبا دیگه از هوای معتدل رو به سرد میرید دانشگاه و عطر خنک نمیتونه مناسب باشه. پس همون اینتنس برای موقعیت آب و هوایی مناسبتره 

از بین کارای تامفورد چندتایی رو تست داشتم. همین فابیولس و توسکان لدر رو هم تست کردم اما هم خیلی رایحه خاصی دارن و هم مناسب هرجایی نیستن. اگه میخواین کار تامفورد بگیرین میتونید عود وود رو تست کنید چون همه پسند تره. البته عود وود هم شاید مناسب دانشگاه نباشه ولی حتما تستش کنید اگه نکردید تا متوجه بشید که مناسب سلیقه شما هستش یا نه.

ممنونم علی عزیز واقعا کمک خیلی بزرگی بهم کردی. موفق و سلامت باشی علی :)

مهرداد مهرداد
1403/06/09

سلام ،وقتت بخیر 

امیدوارم خوب باشه حالت

ببین یه چیزی بگم نه بعنوان راهنمایی ،هر چی بگردی تو دنیای هر چیزی که اینجا عطره ، آدم گیج تر و حیرون تر میشه و بلاتکلیف تر .

سعی کن راهبرد خودتو همیشه در نظر داشته باشی ،یه خط صاف بکش جلوت تا ۵۰ متری خودتو ببین که خیلی بیرون نزنی ..

بگذریم 

بخوام پیشنهادی بدم که اوکی باشه ،عطر باشه ،بازخورد بیاره و بعنوان یه آقای خوش بو ازت یاد کنن ( که استایل هم‌در کمارش حائز اهمیت هست )  ؛

اولیش  Bentley For Men Silverlake #بنتلی فور من سیلور لیک Bentley For Men Silverlake 

دوم Tobacco Rush #افنان توباکو راش Tobacco Rush 

سوم Icon Racing #آلفرد دانهیل ایکون ریسینگ Icon Racing  

بیشترین بازخورد رو من از بنتلی سیلورلیک گرفتم خودم ،خنکه با پخش خوب ،رایحه شیک ،قیمت الان ۲۵۰۰

دانهیل هم عطر خنک خوبیه و بازخورد آور و پخش متوسط الان ۳ تومن

و افنان عطر گرم و مردونه و جدی مناسب زمستون و فضای باز و نه کلاس درس چون سنگینه ،اینم ۳ تومن با پخش بسیار خوب

همین ..

حالا سلایق ممکنه فرق کنه همیشه و قابل احترامه 

ولی در کل ۱۰ تا عطر گلچین و تست کن که قیمت مناسب باشن و برند خوب ،سراغ اجمل و شرکتی و این داستان‌ها نرو ، بعد از تست ،اونی که خوشت اومد رو بخر و تمام .

چون هر چی بگردی اون بیشتر میگرده .

با ۷_۸ تومن میتونی تقریبا ۳ باتل عطر خوب و کار راه انداز بگیری .

امیدوار تونسته باشم کمکت کنم .

موفق باشی

Mercedes Mercedes
1403/06/09

سلام دوباره مرسدس عزیز ببخشید یه سوال یادم رفت بپرسم :)) برای فاکینگ فبیولس چه شرکتی رو پیشنهاد میدی بهم؟!

نظرت در مورد شرکت های فرنچ اونیو و جی پارلیس چیه؟

ممنون میشم اسم چند تا شرکت که به نظرت کارهاشون ارزش خرید دارند و عطر هایی نزدیک به عطر هایی که من اسمشونو گفتم یا عطرهایی که به نظرت ممکنه با سلیقه من جور باشه رو لطفا بهم بگو.  پیشاپیش ممنونم ازت رفیق و ببخشید اینقدر سوال پرسیدم ازت

سلام جای خوشحالیه که میتونم کمک کنم 

اگر حدود قیمت رو مشخص کنید بهتر میشه 

راستش فرنچ اونیو رو تست نداشتم اما جیپارلیس بویس د آیریس (که ممکنه با سلیقه شما هم راستا باشه)و لهوم اینتنس عطر های خوبی هستند 

Bois D'iris #جی پارلیس بویس د ایریس Bois D'iris 

Epic Adventure #امپر اپیک ادونچر Epic Adventure 

Legend #امپر لجند قهوه ای Legend 

برای سوال اول الحمبرا اما توصیه نمیکنم 

اگر فاکینک فبیولس رو یک فیلم 1080p در نظر بگیریم الحمبرا کیفیت 360p از اون فیلمه 

Ali Ali
1403/06/09

ممنونم علی عزیز واقعا کمک خیلی بزرگی بهم کردی. موفق و سلامت باشی علی :)

قربانت زنده باشی❤

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟