alireza .xx alireza .xx
6
1400/08/11

بازی با شامه و به چالش کشیدن حس بویایی

سلام و عرض ادب خدمت آقایون و بانوان محترم .
یه پیشنهادی براتون داشتم که هم فان و هم تمرکزتون روی قدرت بویایی را بالا میبره چون موقع تست شش دانگ روی نت ها تمرکز مبکنید .
به اینصورت 👈 ، با دوستای عطربازتون قرار بزارید هرهفته یک دکانت از عطری که تابحال تست نداشتید را بدون اینکه شما بدونید اون عطر چیه و چه نت هایی درش هست را تهیه کنه ، اگه اسم و مشخصات عطر روش برچسب شده  بکنه بندازه دور و فقط شیشه و مایعی که داخلش هست را به شما تحویل بده  ، شما تا ۲۴ ساعت زمان دارید سمپل یا دکانت را تست کنید و حداقل سه تا از نت های اصلی را تشخیص بدین ، اگه توانستید حداقل سه نت غالب را تشخیص بدین که شما برنده شدین و دوست شما باید مبلغ را پرذاخت کنه و اگه نتونستید تشخیص بدین اونوقت باید مبلغ را شما پرداخت کنید ، این رویه را نوبتی انجام بدین ، در تهیه عطرها برید سراغ عطرای شلوغ شرقی و دوره سیتروس اروماتیک ها رو که چشم بسته همه تشخیص میدن خط بکشید.
تست عطر بدون اینکه شما بدونید اون عطر برای چه برندی و چه نت هایی داره خیلی کارسازه و باعث میشه نت هایی را که تشخیص میدین تا ابد توی حافظه بویاییتون حک بشه .
من با دوسه تا رفقا همچین بازی رو انجام مبدیم و واقعا هم لذت بخش هم کارسازه .
 تستی که ما عموما انجام میدیم و از قبل تو سایت هرم بویایی را چک میکنیم پیش زمینه ذهنی و تستش اسان میشه ، برفرض وقتی در حین تفکیک نت ها به یک تم رزینی برخورد میکنبم چون قبلا هرم بویایی رو دیدیم میدونیم که مثلا اون تم رزینی برای صمغ مر ، ولی وقتی ما هرم بویایی را ندیدیم و  نمیدونیم چه نت هایی موجوده مجبوریم  تمرکز کنیم تا بفهمیم اون رزین از چه نوع صمغی .
اگر دوست عطرباز ندارید ، خودتان  یک لیست ده عددی را یادداشت و به یکی از اعضای خانواده بدین و بگید این هفته دوتا از این ده تا رو بدون اینکه من بدونم چیه سفارش بده ، تاکید کنید اسم و علایم روی شیشه را محو و نابود کنه ،  .....
خلاصه از شامه تون کار بکشید ، یه دفترچه یادداشت کنارتون باشه ،موقع تست عطراتون چمشماتون رو ببندید و تمرکز کنید و حستون بنویسید ، قدرت بویایی مثل عضلات بدن که با ورزش قوی میشه ، در حس بویایی ام اگر ازش کار بکشید ، به مرور شامه قویتررمیشه ، سعی کنبد با تجویز پزشک در دوزی که مشخص میکنه ویتامین آ مصرف کنید .

سلام علی جان:

پیشنهاد جالبی بود برادر .دمت گرم

Fatimah Fatimah
1400/08/12

سلام

چه جالب!

البته دور و بر من تا کیلومترها هیچکس مثل من عاشق عطر نیست...!!

alireza .xx alireza .xx
1400/08/12
در پاسخ به سعید رضایی شوشتری :

سلام علی جان:

پیشنهاد جالبی بود برادر .دمت گرم

مخلصم کاکای عزیزم 💓🌷🙏

alireza .xx alireza .xx
1400/08/12
در پاسخ به Fatimah :

سلام

چه جالب!

البته دور و بر من تا کیلومترها هیچکس مثل من عاشق عطر نیست...!!

سلام بانو فاطیما ، عرض ادب و احترام .

همونطور که گفتم میتونید یک لیست بیست عددی از سمپل یا دکانت هایی که تابحال تست نداشتید رو روی کاغذ بنویسید ، بعد از یکی از خانواده محترمون بخواید از اون لیست سه چهار مورد را سفارش بدن و به شما نگن کدام گزینه ها بوده ،و همچنین برچسب اسم و مشخصات که روی دکانت هست را نابود کنن که شما نتونی تقلب کنی😊😉.

Fatimah Fatimah
1400/08/12
در پاسخ به alireza .xx :

سلام بانو فاطیما ، عرض ادب و احترام .

همونطور که گفتم میتونید یک لیست بیست عددی از سمپل یا دکانت هایی که تابحال تست نداشتید رو روی کاغذ بنویسید ، بعد از یکی از خانواده محترمون بخواید از اون لیست سه چهار مورد را سفارش بدن و به شما نگن کدام گزینه ها بوده ،و همچنین برچسب اسم و مشخصات که روی دکانت هست را نابود کنن که شما نتونی تقلب کنی😊😉.

ممنون از ایده تون اقای علی🙏🏾🙏🏾

alireza .xx alireza .xx
1400/08/13
در پاسخ به Fatimah :

ممنون از ایده تون اقای علی🙏🏾🙏🏾

خواهش 🙏🌹🙏

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟