خرابی والف عطر

با سلام خدمت اساتید گرامی، والف عطرم بعد از حدود 10پاف دیگه اسپری نمیکنه ایا راهی برای برطرف کردن مشکلش هست یا مراجعه کنم به فروشگاهی که خریدم؟

مشکلش از اونجایی شروع شد که توی کیفم برعکس شده بود چند ساعتی

شهرزاد شهرزاد
1402/10/28

مراجعه کنید به فروشگاهی که خریدید و پس اش بدید! نباید اصلا خراب بشه. 

سلام

کاش اسم عطر یا برند یا کشور سازنده را میگفتید . این کمک میکرد بسیار به پاسخ صحیح تر . هر برند و هر سری از عطور ساخته شده در هر سال ، والف مخصوص به خود دارد که مشکلاتشان شبیه به هم نیست و گوناگون است پس پاسخ ها نیز میتواند گوناگون باشد !

اما

شیشه را در دست بگیرید و والف را فشار دهید و نگه دارید ، خوب به شیشه و انتهای نی ی والف در شیشه نگاه کنید ببینید آیا حباب های ریز خارج میشود ؟

درین صورت عطر دچار افت فشار درون شیشه شده است و والف درین صورت دیگر عطر نمیپاشد و برعکس کار میکند .

آنقدر نگه دارید تا حباب ها دیگر دیده نشوند .

سپس چند بار با فشار و سرعت زیاد اسپری کنید .

درست میشود .

مورد و مشکل بعدی :

آیا زمانی که شیشه برعکس بوده نشتی هم داشته ؟

و اگر الان شیشه را معکوس کنید نشتی ی عطر دارد ؟

درین صورت دو حدس محدوس است :

- همان اختلاف فشار 

- والف دستکاری شده ، یعنی شیشه اصلی ست و اما عطر درون اش دست ساز است .

افشانه را بردارید و والف را چک کنید . آن را بچرخانید ببینید محکم است یا لقی دارد .

ببینید آیا آثار ابزاری مثل امبر دست بر آن هست یا نه .

اینها را عرض کردم برای دانش کلی ی شما درین خصوص . برای آینده . میتواند در مورد این عطر صادق نباشد . اما اطلاعات شما را کامل میکند درین خصوص .

موفق باشید :)

در پاسخ به شهرزاد :

مراجعه کنید به فروشگاهی که خریدید و پس اش بدید! نباید اصلا خراب بشه. 

ممنونم از شما

در پاسخ به کامبیز سخی :

سلام

کاش اسم عطر یا برند یا کشور سازنده را میگفتید . این کمک میکرد بسیار به پاسخ صحیح تر . هر برند و هر سری از عطور ساخته شده در هر سال ، والف مخصوص به خود دارد که مشکلاتشان شبیه به هم نیست و گوناگون است پس پاسخ ها نیز میتواند گوناگون باشد !

اما

شیشه را در دست بگیرید و والف را فشار دهید و نگه دارید ، خوب به شیشه و انتهای نی ی والف در شیشه نگاه کنید ببینید آیا حباب های ریز خارج میشود ؟

درین صورت عطر دچار افت فشار درون شیشه شده است و والف درین صورت دیگر عطر نمیپاشد و برعکس کار میکند .

آنقدر نگه دارید تا حباب ها دیگر دیده نشوند .

سپس چند بار با فشار و سرعت زیاد اسپری کنید .

درست میشود .

مورد و مشکل بعدی :

آیا زمانی که شیشه برعکس بوده نشتی هم داشته ؟

و اگر الان شیشه را معکوس کنید نشتی ی عطر دارد ؟

درین صورت دو حدس محدوس است :

- همان اختلاف فشار 

- والف دستکاری شده ، یعنی شیشه اصلی ست و اما عطر درون اش دست ساز است .

افشانه را بردارید و والف را چک کنید . آن را بچرخانید ببینید محکم است یا لقی دارد .

ببینید آیا آثار ابزاری مثل امبر دست بر آن هست یا نه .

اینها را عرض کردم برای دانش کلی ی شما درین خصوص . برای آینده . میتواند در مورد این عطر صادق نباشد . اما اطلاعات شما را کامل میکند درین خصوص .

موفق باشید :)

سلام استاد عزیزارادت خاصی نسبت به شما و قلمتون دارم و همچنان از تجربه شما در انتخاب عطر و نوع نگاه جالبتون، بهره مندمبعله با اصرار همسرم از برند نامی صنعتی عطر خریدم که بسیار مشابه Passenger for Men #اس تی دوپوند پسنجر مردانه Passenger for Men  میباشد

که بسیار دوستش دارم ولی راهکار شما را امتحان کردم مشکل رفع نشد والف برعکس عمل میکند، من اصالتا شیرازی هستم واقعا حالشو ندارم از شهرری تا نیاوران برم به خاطر یک والف😂

در پاسخ به علی عسگری :

سلام استاد عزیزارادت خاصی نسبت به شما و قلمتون دارم و همچنان از تجربه شما در انتخاب عطر و نوع نگاه جالبتون، بهره مندمبعله با اصرار همسرم از برند نامی صنعتی عطر خریدم که بسیار مشابه Passenger for Men #اس تی دوپوند پسنجر مردانه Passenger for Men  میباشد

که بسیار دوستش دارم ولی راهکار شما را امتحان کردم مشکل رفع نشد والف برعکس عمل میکند، من اصالتا شیرازی هستم واقعا حالشو ندارم از شهرری تا نیاوران برم به خاطر یک والف😂

تو عزیز منی دوست شیرازی ی ناز من

من عاشق شیرازی ها هستم

الان هم که اصفهان زندگی میکنم ، معدود دوستانی که دارم همگی شیرازی اند :)

خب 

حال که مشکل رفع نشده :

اگر از اصالت عطرت اطمینان داری این کار را بکن :

یک شیشه ی صد میل شارژ شو ( آنها که والفشان پیچی است و باز میشود ) ی زیبا بخر ، با امبر دست افشانه ی شیشه ی عطرت را باز کن و در شیشه ی جدید منتقل کن ، اگر به اصالت عطرت مشکوک هستی برگردان به فروشنده !

البته اگر هوا خوب بود و حوصله سر جایش و شنگول و سرحال بودی و هیییچ کار دیگری نداشتی و دنبال سرگرمی ای بودی :))

شیرازیان عجب مردم نازنینی هستند !!

خاکی ست که حافظ و سعدی از آن روییده !

زنده باشی انشاله

عطور نامی صنعتی !

در موردش خوانده ام و تحقیق کرده ام یک به یک را !

از روی نت ها .

۳۰ میل و ۵۰ میل دارند . گران اند به ظاهر !

لیک تا کنون موفق به تست هیچ یک نشده ام !

کالکشن کلاسیک ! 

اگر اکستریت د پرفیوم باشد واقعا ، برای ۵۰ میل ، ۱،۲۵۰ بد نیست . البته میبایست حتما تست شوند تا کیفیت نت های گمارده و ادغام شده استخراج شوند .

گایاک تنباکو ( که نام اش یادم مانده چون دوست دارم این دو نت را ) و تعدادی دیگر را بررسی کردم .

اشکالاتی در نت های انتخابی برای نام های منتخب وجود دارد ( همخوانی ندارند ) !

نمیدانم عطارش کیست این برند !

یک جی جی شنیدم لیک نمیشناسم .

اگر کار برند شایسته باشد و انشاله به سوی کم نقص و سپس بی نقص شدن پیش رود و کیفیت را سرلوحه ی فعالیت خویش قرار دهد میتواند امیدی باشد برای صنعت عطر ایران !

ایران ، اجالتا تا رسیدن به مقام هنر عطر فاصله ها دارد لیک میتواند در صنعت ( زودتر ) به نتیجه رسد انشاله .

ایرانیان زود امیدوار میشوند ، در رویا یک شبه ره صد ساله می پیمایند ، مدال بر سینه میبینند ، در عمل با بروز اولین دست اندازها در مسیر ابتدا خسته سپس نا امید و بعد از آن داغان میشوند ، و ماشین ( برند یا تولیدی ) میرود برای قیچی !!

در گورستان ماشین ها !

و همه چیز و همه کس را مقصر میبینند و بعد چرت میزنند !

هیجان و امید ، بدون پشتوانه ی تحقیق علمی و تجربه ی پیشینیان حتی در دیگر شاخه های صنعت ، میتواند به عکس مخرب باشد !

صدهایش را دیده ام با تاسف :(

برخی به همه چیز می اندیشند در حد تعالی ، و سپس موفق هم میشوند ، اما به قسمت فروش که میرسند تازه گیر میافتند !!

که حال به که بفروشیم ؟؟ چرا نمیخرند ؟؟

ایران در تولید ، یک یا دو مشکل ندارد با تاسف !

خدا کمکشان کند خلاصه :)

برایم از نام و کیفیت عطرت بنویس اگر صلاح دیدی یا فرصت کردی :)

متشکرم دوست شیرازی ی ناز من :)

در پاسخ به کامبیز سخی :

عطور نامی صنعتی !

در موردش خوانده ام و تحقیق کرده ام یک به یک را !

از روی نت ها .

۳۰ میل و ۵۰ میل دارند . گران اند به ظاهر !

لیک تا کنون موفق به تست هیچ یک نشده ام !

کالکشن کلاسیک ! 

اگر اکستریت د پرفیوم باشد واقعا ، برای ۵۰ میل ، ۱،۲۵۰ بد نیست . البته میبایست حتما تست شوند تا کیفیت نت های گمارده و ادغام شده استخراج شوند .

گایاک تنباکو ( که نام اش یادم مانده چون دوست دارم این دو نت را ) و تعدادی دیگر را بررسی کردم .

اشکالاتی در نت های انتخابی برای نام های منتخب وجود دارد ( همخوانی ندارند ) !

نمیدانم عطارش کیست این برند !

یک جی جی شنیدم لیک نمیشناسم .

اگر کار برند شایسته باشد و انشاله به سوی کم نقص و سپس بی نقص شدن پیش رود و کیفیت را سرلوحه ی فعالیت خویش قرار دهد میتواند امیدی باشد برای صنعت عطر ایران !

ایران ، اجالتا تا رسیدن به مقام هنر عطر فاصله ها دارد لیک میتواند در صنعت ( زودتر ) به نتیجه رسد انشاله .

ایرانیان زود امیدوار میشوند ، در رویا یک شبه ره صد ساله می پیمایند ، مدال بر سینه میبینند ، در عمل با بروز اولین دست اندازها در مسیر ابتدا خسته سپس نا امید و بعد از آن داغان میشوند ، و ماشین ( برند یا تولیدی ) میرود برای قیچی !!

در گورستان ماشین ها !

و همه چیز و همه کس را مقصر میبینند و بعد چرت میزنند !

هیجان و امید ، بدون پشتوانه ی تحقیق علمی و تجربه ی پیشینیان حتی در دیگر شاخه های صنعت ، میتواند به عکس مخرب باشد !

صدهایش را دیده ام با تاسف :(

برخی به همه چیز می اندیشند در حد تعالی ، و سپس موفق هم میشوند ، اما به قسمت فروش که میرسند تازه گیر میافتند !!

که حال به که بفروشیم ؟؟ چرا نمیخرند ؟؟

ایران در تولید ، یک یا دو مشکل ندارد با تاسف !

خدا کمکشان کند خلاصه :)

برایم از نام و کیفیت عطرت بنویس اگر صلاح دیدی یا فرصت کردی :)

متشکرم دوست شیرازی ی ناز من :)

سلام استاد عزیز

والله در حواب شما همین رو میدونم که این برند مربوط به شخص جوانیست به اسم نامی

روی میز فروشگاه حدود 100 مدل عطر داشتند برای تست که پر فروش ترین انها ویسکی کنیاک بود، بنده طهران 1340 رو ازشون خریدم راستش زیاد نتونستم تست کنم ولی بنظر کپی از عطور دیگر بودند چون بو ها آشنا بود برام ولی مدعی بودند خودشان روایح را خلق میکنن من ادو پرفیوم خریدم که کیفیتش بد نیست انصافا ولی این والف اعنتی کار را خراب کرد احتمالا جمعه آینده میرم برای تعویض والف به خود فروشگاه اگه کمکی از من ساختست بفرمایید انجام وظیفه میکنم

در پاسخ به علی عسگری :

سلام استاد عزیز

والله در حواب شما همین رو میدونم که این برند مربوط به شخص جوانیست به اسم نامی

روی میز فروشگاه حدود 100 مدل عطر داشتند برای تست که پر فروش ترین انها ویسکی کنیاک بود، بنده طهران 1340 رو ازشون خریدم راستش زیاد نتونستم تست کنم ولی بنظر کپی از عطور دیگر بودند چون بو ها آشنا بود برام ولی مدعی بودند خودشان روایح را خلق میکنن من ادو پرفیوم خریدم که کیفیتش بد نیست انصافا ولی این والف اعنتی کار را خراب کرد احتمالا جمعه آینده میرم برای تعویض والف به خود فروشگاه اگه کمکی از من ساختست بفرمایید انجام وظیفه میکنم

عزیز منی جوان رعنا

خیر ! زحمتی ندارم .

اتفاقا انتخاب ات خوب بوده :)

اتفاقا با دیدن نام اش وارد صفحه اش شدم و نت ها را تماشا کردم ببینم از چه نت هایی استفاده کرده اند برای این عطر و این نام بزرگ !

بله . بهترین کار همین است که ببری تا خودشان عطر را تعویض کنند . خدمتی هم به ایشان میکنی با این وسیله تا ضعف کار خود را کشف کنند .

عطر وسیکی کنیاک هم چیز خاصی نیست ! نت هایش را دیدم . اسم اش باعث رکورد فروش اش شده !

ایرانی ها را که میشناسی :)

مثل همان داستان روش شناسایی ی ایرانیان در بندرگاه های آفتابگیر خارجی :)

نمیدانم بخندیم یا بگرییم !!

دورنمای عطر ایران شاید زیبا باشد اما از سویی زمان وقوع اش طولانی ست و از سویی همچون دیگر هنرها ، باید از یک سد و گیر مهم خارج شود !

و در انتها :

بعنوان یک شیرازی ی اهل دل ، اگر غیر ازین عطر را انتخاب میکردی عجیب بود :)

البته منظورم توجه بر نام عطر هست و به توجه به نت ها اشاره ندارم .

بوی کوچه های تهران بین سالهای ۱۲۹۰ تا ۱۳۲۰ و کوچه های شیراز بین ۱۳۲۰ تا ۱۳۵۵ بوییدنی بوده !

باید عطری از این رایحه بسازند :)

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟