Raha H Raha H
15
1403/02/13

عطر مراسم عروسی

سلام، یه راهنمایی میخواستم از دوستان باتجربه عطرافشان

برا مراسم عروسی توی این فصل (اردیبهشت) توی یک شهر ساحلی (شهسوار) از بین عطرهای زیر کدوم رو پیشنهاد میکنید: هم برای خانم و هم برای آقا

پرتریت آف لیدی

الکساندریا 2

کوکو مادمازل

کلایو کریستین X مردانه

نیشان هاچیوات

توسکان لدر

باکارت رژ قرمز

تراژدی لرج جرج

آکوا دیجیو پارفوم

للابو برگاموت 22

[EDITED] 1403/02/13 15:23
دانیال دانیال
1403/02/13

آقا : Hacivat #نیشان هسیوات Hacivat ​​​​​​

خانم :کوکومادمازل

Raha H Raha H
1403/02/13
در پاسخ به دانیال :

آقا : Hacivat #نیشان هسیوات Hacivat ​​​​​​

خانم :کوکومادمازل

سپاس از شما آقا دانیال

غیر از این دو که فرمودید، چه عطری رو پیشنهاد میدید؟

کلایو کریستین ایکس مردانه هم بود که فراموش کرده بودم بیارم تو لیست

دانیال دانیال
1403/02/13

برای مراسم عروسی و تیپ رسمی،  اینا میتونن جذاب باشند بنظرم...

آقایان : The Library Collection Opus XIV Royal Tobacco #آمواج د لایبرری کالکشن اپوس 14 رویال توباکو The Library Collection Opus XIV Royal Tobacco ​​​​​​

بانوان : ایو سن لورن لیبر زنانه

بستگی به نوع تیپ زدن هر دو نفر هم بستگی داره ولی عموما اگه بخوای با کلاس اصیل نشان بدی برای اقا توسکان لدر برای خانوم باکارت

شکیبا شکیبا
1403/02/14

این عطرها  منو یاد عروس میندازه  و پخش خوبی ام دارن.

رایحه اصلیشون یاس هست.

Paradiso #روبرتو کاوالی پارادایسو Paradiso 

Modern Muse #استی لودر مدرن موس Modern Muse 

در پاسخ به شکیبا :

این عطرها  منو یاد عروس میندازه  و پخش خوبی ام دارن.

رایحه اصلیشون یاس هست.

Paradiso #روبرتو کاوالی پارادایسو Paradiso 

Modern Muse #استی لودر مدرن موس Modern Muse 

سلام شکیبا. یادمه در دهه هفتاد هر آرایشگاه عروس یا مزون لباس عروس یه عطر هاواک داشتن و به عروس اسپری میکردن!! اون موقع ها خیلی خز شده بود!! شاید خیلیها یادشون نیاد ولی من هیچ وقت فراموش نمیکنم! عطر هاواک!! سرچ کن شاید هنوز موجود باشه و تست کن

خواهر زیباصورت ، خوش چهره و خوش تصویر من

سلام بر شما و همسر خوش سلیقه ات !

پیوندتان مبارک باد انشاله و سالیان سال در کنار هم شادترین باشید و زیباترین و زیباطالع ترین فرزندان را به دانش و اندیشه در کمال تربیت کنید به لطف خدایمان

عروس و داماد دو راه پیش روی خود دارند در خصوص انتخاب عطر برای زیباترین شب زندگی خویش :

قبل از آن ، این را بگویم که عروس و داماد نباید به هیچ وجه از عطور تند ، سنگین ، پرپخش ، قوی و غلیظ استفاده کنند !

عطر عروس و داماد باید بسیار ملیح ، لطیف ، ناز ، باکلاس ، معتدل ، متعادل و پر پرستیژ باشد !

کارتان به عطر دیگران نباشد !

آن شب ، شب به رخ کشیدن عطور است برای حضار !

آنان که باسوادترند در این دانش ( عطربازی ) از عطوری خاص ، یونیک و ویژه اما ملایم و معتدل استفاده کنند ( که منظوری از دانش و تجربه را دنبال میکند ) و مابقی که از دانش و تجربه بی بهره یا کم بهره اند در این تسابق از عطور تند ، قوی ، غلیظ و پرپخش استفاده میکنند !

بر عطور میهمانانت ( یواشکی !! ) دقت کن ! خود متوجه خواهید شد که چه گفتم و بی شک به یاد عرایض من خواهید افتاد و لبخند بر لبانتان نقش خواهد بست :)

که لبخند زیباترین است بر شما در آن شب و بی شک شرط لازم است :)

و اما آن دو راه یا دو پیشنهاد این حقیر :

- بهتر است عروس و داماد استثنائا آن یک شب از عطری یونی ( مشترک بین زنان و مردان ) استفاده کنند که هر دو یک رایحه را پخش کنند !

خواهی یا ناخواه ، عروس و داماد که در آن شب چنان نزدیک به هم اند که گویی یک روح اند در دو جسم ، اگر حتی از دو عطر مختلف هم استفاده کنند در کنار یکدیگر و توسط مخاطبین ، عطرهایشان با هم ادغام و تقریبا یک نوع رایحه که تلفیقی ست از هر دو دریافت میشود !

پس اینجا کار دشوار میشود و اگر ندانند هر کدام چه عطری از چه گروهی را انتخاب کنند ممکن است ادغام آن دو عطر نازیبا شود یا حداقل یکی تداخل منفی ایجاد کند در دریافت دیگری توسط مخاطبین ، یعنی به قولی پارازیت هم شوند !

اینجاست که خانواده ی عطور یا همان تقسیم بندی روایح و دسته جات آنها مهم جلوه کند !

یک عطر یونی مشترک ازین پارازیت جلوگیری کند .

راه دوم یا پیشنهاد من :

عروس سفید میپوشد و اتفاقا بهترین رایحه برای آن شب او که اتفاقا همرنگ پوشش اوست یعنی همان لباس عروس ، عطور سفید است !

یعنی عطری با رایحه ی سفید که معمولا در شیشه های سفید نیز عرضه میشود .

رایحه عطور سفید کدام است و کلا عطر سفید یعنی چه ؟ عطری از خانواده گلی معطر ، عطری که حاوی رایحه ی گلهای سفید است ! با طبع خنک یا معتدل .

این عطر بهترین و لایق ترین است برای عروس !

همچون خودش در نهایت زیبایی ، پاکی و نظیفی ، ملاحت ، ظریفی ، نازک تنی ، خوشبویی ، خوشخویی ، لطافت و طراوت است !

( عروس بهترین و والاترین هدیه خداست بر داماد که اگر قدر و منزلت اش نداند باید پاسخگو باشد . عروس آن شب از بهشت میرسد و عینا فرشته است بر داماد ! و چون از بهشت رسد قسمتی از عطر بهشت را همراه خود دارد ! )

اتفاقا چندی پیش بسته ای حاوی ۱۹ دکانت از دوست عزیزمان دکتر مهربد به دستم رسید که دو عطر اینگونه درونش بود : لطافه یارا سفید و لطافه یارا صورتی . تعداد اینگونه عطور بسیار است لیک خواستم بگویم حتی میتوانید اینگونه عطور را در برندهای ارزان قیمت هم پیدا کنید !

توصیه : عطر بسیار گران نخرید برای آن شب ! چرا ؟

چون باید فقط آن شب استفاده کنید !

سپس بردارید و دیگر استفاده نکنید مگر برای سالگردهای ازدواج ! یا شب هایی که دوست دارید خاطره آن شب را زنده کنید !

این توصیه ی مرا به کار گیرید ! قول میدهم بعدا ازین پیشنهاد به غایت راضی باشید :)

و اما برای شاه داماد ، شاخه شمشاد باسلیقه ی ما :

پیشنهاد من عطر حاجیوات است از نیشانه !

خصوص اینکه اردیبهشت ( که بهترین ماه سال است ! ) بهترین فصل استفاده ی حاجیوات و ایضا بهترین فصل استفاده از عطور سفید ( عطر عروس ) است !

همینطور که میدانی تنها فصل پخش روایح گلی و شکوفه ها توسط طبیعت ، فصل بهار و خاصه اردیبهشت است و اصلا دلیل نامگذاری اردیبهشت هم همین بوده است !

برای پخش حداکثری عطرهایتان ابتدا به نت ها و سپس به فصل پخش روایح آنها " توسط طبیعت " دقت کن ! این یک درس بزرگ و مهم است در عطربازی که بسیاری بر آن دقت نکنند !

نکته مهم : هر دو عطرهایتان را در جیب کت و کیف کوچک دستی تان همراه داشته باشید و هر یک یا دو ساعت ( بسته به برند انتخابی و قدرت عطر ) چهار پاف و نه بیشتر شارژ کنید ! بار اول به اندازه ی کافی از فاصله ی ۲۰ سانتی متری استفاده کنید و هر دو هم بر لباس و هم بر پوست بیافشانید لیک دور از بینی باشد . حتما برای پخش بهتر بر موها نیز ۵ پاف بیافشانید برای بار اول و تنها بار ! پشت گوش ، پشت گردن ، سینه ، دست ها و پشت زانو و مچ پا ایضا مچ دست بیافشانید برای مرتبه نخست . مرتبه های بعدی تنها ۴ یا ۵ پاف بر لباس بیافشانید از فاصله ۲۰ سانتی متری . اگر شیشه ی عطرها بزرگ است و حمل آن مشکل است بر شما در شیشه های ۱۰ میلی دستریز کنید و نگران ضعیف شدن عطر به این دلیل نباشید زیرا همه را استفاده کنید آن شب !

چرا هاجیوات : عطر داماد باید حتما علاوه بر خشونت ( نت های چوبی یا صمغی ) و اعتدال مردانگی ( نت های دودی ) حاوی ی نت های نازنین هم باشد تا رئوفیت قلب و پاکدلی ، رحمانیت و زیبایی شناختی ی داماد را نمایش دهد و این وظیفه بر عهده ی نت های قلب عطر است که باید حتما حاوی نت های گلی باشد ، به قلب ( پله دوم ) عطر حاجیوات دقت کن !

حاجیوات یا هاجیوات از هر حیث شایسته است هم مرد است هم رئوف و خوش قلب است هم خشونت مردانه دارد و هم بویی از رحمانیت و رحیمیت برده است . هم اندیشمند و فکور است و هم تجربه دارد . دور اندیش است و تنها نوک بینی خود را نمیبیند . منزلت و قدر گل ها ( زنان ) را میشناسد و تنها بر یک بُعد تکیه ندارد و از همه مهمتر منعطف و منطبق است !

و مهمترین قسمت برای آن شب : کاملا انطباق دارد با عطر شما یعنی همان پیشنهاد حقیر مبنی بر استفاده از عطور سفید !

حتی به نوعی او عطر شما را کامل کند و شما وجهه ی نازی یت و ظرافت رایحه ی او را تشدید و تکمیل کنید ! یعنی هر دو مکمل هم اید در رایحه ، یعنی چیزی که باید در زندگی نیز دقیقا همین باشید : تکمیل کننده ی یکدگر تا هر دو به کمال برسید انشاله به همرهی هم !

خوشبخت باشید انشاله خواهر نازنین ام

آنچه آموخته ، تجربه و اندیشیده بودم برای آن شب زیبا به اختصار ( با این وجود طولانی شد !! ) هدیه و تقدیم کردم !

این هم هدیه این درویش حقیر بر پیوند شما زوج ِخوبان :)

امید که مقبول افتد و مفید واقع شود بلطف خدای مهربانترین مان

شاد باشید و دیر زی زیر سایه آرامش بخش یکدگر و هر دو ذیل سایه عظیم و رحیم او

👈 🌹

سلام رها خانم محترم.

من زیاد تبحر ندارم و چند جا جست جو کردم عطر های گلی رومانتیک که از روایت گل سفید مثل گل یاس یا یاس رازقی، گل های مثل رز یا وانیلی باشه

مثل: Love in White for Summer #کرید لاو این وایت فور سامر Love in White for Summer 

Chloe Fleur de Parfum #کلوهه فلور د پارفوم Chloe Flede 

Chance Eau Fraiche Eau de Parfum #شنل چنس او فرش ادوپرفیوم Chance Eau Fraiche Eau de Parfum 

#Chloé Roses De Chloé

#CREED LOVE IN WHITE EAU DE PARFUM

برای شاه دوماد: #Diptyque Do Son Eau de Toilette

#Diptyque Do Son Eau de Toilette

#tom ford oud wood

Tuscan Leather Intense #تام فورد توسکان لدر اینتنس Tuscan Leather Intense 

#L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain for men

البته قبل روی  پوست آزمایش کنی و واکنش شیمایی روی پوست خودتون امتحان کنی چه جوری رایحه 

شکیبا شکیبا
1403/02/15
در پاسخ به خاطرات یک گورکن :

سلام شکیبا. یادمه در دهه هفتاد هر آرایشگاه عروس یا مزون لباس عروس یه عطر هاواک داشتن و به عروس اسپری میکردن!! اون موقع ها خیلی خز شده بود!! شاید خیلیها یادشون نیاد ولی من هیچ وقت فراموش نمیکنم! عطر هاواک!! سرچ کن شاید هنوز موجود باشه و تست کن

سلام  چشم  حتما😘🌹

مهسا مهسا
1403/02/16

سلام عزیزم

من واسه عروسیم این عطرو استفاده کردم

خیلی لطیف و ملیح و نازه

Baiser Vole #کارتیر بایسر ول Baiser Vole 

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان